• image

۱۰۰ مدرسه به همت بنیاد خیریه یاس فاطمه النبی(س) در کشور احداث می‌شود

رئیس گروه مالی گردشگری گفت: در گام نخست قصد داریم ۱۰۰ مدرسه را در کشور بسازیم که این حرکت از سال گذشته آغاز شده و مدرسه‌سازی مقدس‌ترین حرکتی است ... 19 اسفند 1395

رئیس گروه مالی گردشگری گفت: در گام نخست قصد داریم ۱۰۰ مدرسه را در کشور بسازیم که این حرکت از سال گذشته آغاز شده و مدرسه‌سازی مقدس‌ترین حرکتی است که به عنوان مسئولیت اجتماعی انجام می‌دهیم.

مهدی جهانگیری در مراسم آغاز احداث 8 مدرسه در مناطق محروم هرمزگان که در روستای حشم بلم بخش احمدی شهرستان حاجی‌آبادبرگزار شد اظهار داشت: بنگاه‌های اقتصادی، مسئولیت‌های اجتماعی هم بر عهده دارند و ما نیز از باب وظیفه اجتماعی خود در راستای مدرسه‌سازی گام برداشته‌ایم.

وی بیان‌داشت: دو مقوله آموزش و بهداشت و درمان زیربنای توسعه هر کشور است و ما به‌عنوان فعال بخش خصوصی اعتقاد داریم که حتما باید در این موارد پیش قدم باشیم.

رئیس گروه مالی گردشگری تصریح‌کرد: در گام نخست قصد داریم 100 مدرسه را در کشور بسازیم که این حرکت از سال گذشته آغاز شده و مدرسه‌سازی مقدس‌ترین حرکتی است که به عنوان مسئولیت اجتماعی انجام می‌دهیم.

جهانگیری ابراز داشت: مجموعه ما بیش از هفت هزار شغل در کشور ایجاد کرده و آمادگی داریم منطقه احمدی و حاجی آباد را به لحاظ مزیت‌هایی که دارد از جمله معادن مورد بررسی قرار دهیم تا سرمایه‌گذاری در این منطقه انجام و سبب ایجاد اشتغال شود.

جاسم جادری نیز بیان‌داشت: احداث این مدارس کاری خیرخواهانه و داوطلبانه است و افرادی که مال خویش را در راه خدا و رفع محرومیت خرج می‌کنند در بالاترین درجات قرار دارند.

استاندار هرمزگان افزود: کارهای خوبی در بخش احمدی از جمله در زمینه آبرسانی و احداث راه‌ها برای رفع محرومیت انجام شده اما به دلیل مشکلات اقتصادی هنوز برخی از پروژه‌ها نیمه تمام است.

وی تصریح‌کرد: از اجرای برجام یک سال می‌گذرد و دستاوردهای بسیاری داشته‌ایم که نمونه آن در هرمزگان آغاز عملیات ساخت نیروگاه بخار در شهرستان سیریک با سرمایه‌گذاری کشور روسیه بوده است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه موضوع رفع مشکل بدهی کشاورزان به بانک‌ها از هرمزگان به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح شد، اضافه‌کرد: این موضوع در دولت مصوب شد و دولت موافقت کرد سود این وام‌ها را بپردازد و جرائم بخشیده شود اما این طرح در اجرا نیازمند اصلاحاتی است.

گفتنی است، این مدارس توسط بنیاد خیریه و نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) وابسته به گروه مالی گردشگری و با حمایت مالی بانک گردشگری احداث می‌شود، این بنیاد چهار مدرسه را در روستاهای بخش احمدی و چهار مدرسه را در روستاهای شهرستان جاسک احداث می‌کند.